Czyj nr

Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania książek z numerami, gdyż te pisma już od lat nie wypełniają najważniejszych funkcji. Dobrze postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości napotkamy już specjalne strony wirtualne, jakie interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i zaznaczają, do kogo one należą. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu witrynę , a potem wklepmy do odpowiedniej rubryki numer telefonu, który nieustannie do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź mieszczącą dane odnośnie danego numeru. Warto zauważyć, że takie strony są aktualizowane nie tylko przez ich twórców, bo także przez zwykłych ludzi. Oni komentują numery telefonów, określają, do kogo one mogą należeć i zaznaczają, czy są one niegroźne. My sami również możemy pisać komentarze o nietypowych właścicielach numerów, by w pewnym sensie pomóc innym osobom. Na pewno powinniśmy to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go przez internet. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto jest posiadaczem takiego numeru, więc musimy tylko skorzystać z takich witryn. Róbmy tak zawsze, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odbierać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze być ostrożnym.

Kto dziś dzwonił

Nawet jeżeli nasza księga z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, jacy przebywają w naszej dzielnicy. Nierzadko namyślamy się więc, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej telefonu pojawia się nieznana kombinacja cyfr.

Najczęściej w takich chwilach najzwyczajniej odrzucamy telefon, ponieważ nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zechcemy sprawdzić, jaka osoba jest jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku lecieć na komisariat, skoro przecież nie zawsze dziwne telefony wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie przynależeć do członka naszej wielkiej rodziny, który jedynie kupił nowy aparat telefoniczny albo zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli mamy dojście do sieci, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać nieznany numer do sprawdzonej wyszukiwarki lub od początku zrobić użytek z witryny, jaka interesuje się testowaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona właśnie pokaże nam, co to za numer oraz do kogo on prawdopodobnie należy. Później samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać nawet tego typu dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący odrzucić telefon kolegi, jaki potrzebuje naszej porady.

książka telefoniczna telefonów komórkowych

Spoglądasz na własny telefon i widzisz, że telefonował do ciebie pewien numer, którego kompletnie nie znasz. Zastanawiasz się, Co to za numer, a później pytasz o niego bliskich znajomych. Oni również nie mają pojęcia, jaki to numer, także decydujesz się na niego zatelefonować, by sprawdzić, jaki to numer. A tam co? Następny wyłudzacz, jaki próbuje cię namówić na zakup nieużytecznego towaru. Z pewnością pamiętasz tego rodzaju okoliczność, więc następnym razem wolałbyś jej się ustrzec, wiedząc, Co to za numer, bez konieczności telefonowania. Zadziałaj tak, a uchronisz się przed niefajnymi sytuacjami.

Wbrew pozorom jest to naprawdę istotne, by informować się, jaki to numer, a nie pod niego dzwonić. Jeżeli bowiem numer należałby do jakichkolwiek naciągaczy, za jedno połączenie trzeba by było uiścić ogromną sumę gotówki. Warto więc samodzielnie sprawdzić, Co to za numer, wpisując go do pustego okienka specjalnej wyszukiwarki internetowej. Jeśli dokładnie tak uczynisz, dowiesz się, jaki to numer, skąd on telefonuje i czy jest bezpieczny. Mając informację, Co to za numer, na pewno poczujesz się pewniej.

Zwykle dobrze jest nie odbierać dziwnych telefonów, bo przecież w każdej sytuacji można sprawdzić, jaki to numer, i do tego zrobić to prędko, bezproblemowo i bezpłatnie. Każdy musi więc znać adres witryny internetowej (np. who called me), dzięki jakiej zobaczy, Co to za numer i oceni jego bezpieczeństwo.