Znajdź nr telefonu stacjonarnego

Kto dzwonił do ciebie

Nawet jeżeli nasza książka telefoniczna jest wypełniona po brzegi, na pewno nie mamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, którzy żyją w naszej dzielnicy. Czasem namyślamy się zatem, kto dzwoni, o ile na ekranie komórki pojawia się obca mieszanka cyfr.

Najczęściej w takich momentach po prostu odrzucamy połączenie, bo nie lubimy kontaktować się z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zechcemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku biec na komisariat, skoro w końcu nie zawsze obce połączenia wykonywane są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej paczki przyjaciół, który jedynie kupił nowy aparat telefoniczny lub zmienił swojego operatora.

A jeżeli mamy dojście do Internetu, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać kombinację cyfr do popularnej wyszukiwarki lub od razu skorzystać z witryny, która interesuje się badaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona właśnie pokaże nam, co to za numer i do kogo on może należeć. Później samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać nawet takie dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować połączenie kolegi, który chce naszej porady.

czyj nr telefonu komórkowego

Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania książek z numerami, bo te pisma już od dawna nie wypełniają najważniejszych funkcji. Lepiej postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości napotkamy już odrębne portale wirtualne, jakie zajmują się jedynie numerami telefonów – odkrywają je, oznaczają i piszą, do kogo one mogą należeć. Zajrzyjmy więc na tego typu witrynę i następnie wklepmy do jej rubryki numer, który nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko dostaniemy odpowiedź mieszczącą dane na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie portale są uzupełniane nie jedynie przez ich właścicieli, bo także przez zwykłych ludzi. To oni oceniają numery telefonów, określają, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy są one bezpieczne. My sami również możemy pisać komentarze o różnorodnych numerach, by w pewnym sensie uprościć życie innym osobom. Na pewno warto to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być właścicielem takiego numeru, więc powinniśmy jedynie wziąć informacje z tych witryn. Czyńmy to za każdym razem, gdy będziemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.

kogo to numer telefonu komórkowego

Komórki zaistniały na rynku już wiele lat wstecz, a i tak dalej są najpopularniejszymi sprzętami. Wszyscy dzwonią z nich praktycznie bezustannie, by skontaktować się ze znajomymi, przesłać do nich sms-a lub usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet popularne telefony są nierzadko pewnym niebezpieczeństwem, bo z nich korzystają również oszuści i wyłudzacze. To oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, które mimo wszystko da się w miarę prędko rozpoznać.

Bez wątpienia najprościej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednak zwykle tego typu czyn nie będzie zbyt efektywny. Jeżeli on się nie sprawdza, bo dana osoba nie odbiera, należy inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy więc wklepać numer do wyszukiwarki internetowej i wejść później na różne portale, by poznać dzwoniącego. Są nawet specjalistyczne witryny wirtualne, jakie skupiają w sobie praktycznie wszystkie dziwne numery telefonów, piszą o nich i wystawiają im noty. Każdy może z nich skorzystać, a nawet samodzielnie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli nawet taka strona nie pomoże jakiejś osobie, a tę osobę dalej będą nękać ciągłe sygnały, w każdej chwili może ona udać się na policję. W pewnych sytuacjach na pewno powinno się tak zrobić, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił i odkryć dane osobowe obcego dzwoniącego. Nękające telefony nigdy nie są przecież niczym dobrym, więc warto z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko da się już spokojnie załatwić. Choćby pozornie nieznane numery telefonów można szybko odkryć, by osądzić, czy są one na pewno bezpieczne. W tym celu wystarczy wejść na specjalną witrynę (np. phone number search), zadzwonić pod konkretny numer lub skontaktować się z policją.